Searching...
7:57 μ.μ.

Ο Τσινιάρης "έκλεψε" την παράσταση!

Στο 0-0 έμειναν Εργοτέλης και Αρης, σε αγώνα για τη 19η ημέρα του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας, που έγινε στο Παγκρήτιο Στάδιο. Ετσι, η ομάδα του Νίκου Καραγεωργίου βρίσκεται στην 8η θέση της κατάταξης με 25 βαθμούς, έναν περισσότερο από τους Θεσσαλονικείς.

Ο διαιτητής Τσινιάρης μετέτρεψε σε "one man show" το πρώτο ημίχρονο! Μόλις στο 5ο λεπτό ακύρωσε γκολ του Αρη ως επιθετικό φάουλ του Φατί, μια απόφαση αυστηρή για την οποία διαμαρτύρονται οι φιλοξενούμενοι. Μέσα στον γενικότερο εκνευρισμό στο πρώτο 45λεπτο, ο Τσινιάρης έδειξε επτά (!) κίτρινες συνολικά. Ο Αρης ήταν γενικά καλύτερος και έχασε μεγάλες ευκαιρίες να προηγηθεί με τους Χαβίτο (9΄-απέκρουσε ο Δασκαλάκης), Πορτίγια (39΄-άουτ). Νέα πολύ μεγάλη ευκαιρία έχασε στο 63΄ ο Χαβίτο αστοχώντας σε τετ-α-τετ με τον Σηφάκη. Ο Αρης παρουσίασε πολύ καλή εικόνα.Ωστόσο, το γκολ δεν ερχόταν, ενώ από την άλλη πλευρά ο Εργοτέλης, βλέποντας την ανωτερότητα των "κίτρινων", έγινε πολύ πιο προσεκτικός στην αμυντική του λειτουργία, ενώ είχε την ευκαιρία να "κλέψει" τη νίκη στο 86΄ όταν ο Σηφάκης απέκρουσε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Μπούντιμιρ. Ετσι, έμεινε έως το τέλος το 0-0, που σίγουρα δεν αποτελεί "πλήγμα" -ούτε όμως και επιτυχία- για καμία από τις δύο αντιπάλους.